Chce mi się płakać

AutostopKiedyś krążył taki dowcip: Jak w Polsce było za Gomółki, Gierka i Jaruzelskiego? Otóż za Gomółki jak tramwaju. Jedni wisieli, drudzy siedzieli. Za Gierka jak w autobusie. Jeden kierował, ale wszyscy się trzęśli. A za Jaruzelskiego jak w samolocie. Niby było wygodnie, tylko się rzygać chciało.

Dzisiaj opadają ręce, i chyba nikt nie wymyślił jeszcze dowcipu jak jest za PiS-u. Że jeden kieruje, to widać. Że część się trzęsie też. Siedzenie i wiszenie dopiero chyba przed nami. A czy jest Państwu wygodnie? Mnie nie, i chce mi się puścić pawia. Mam swoje lata i czekam na emeryturę – PiS skrócił mi tą udrękę o 2 lata. Cieszę się wnukami, z których jedno jest objęte złotówkową pięćsetką. Wskaźniki gospodarcze jakby do góry.

A mimo wszystko coś jest nie tak. Coś jest źle. Czy to, że ludzie są skłóceni, że patrzą na siebie wilkiem, że Polska traci pozycję polityczną zbliżając się powoli do Korei Północnej? Nie wiem. Wiem tylko jedno – rządząca partia kupiła sporą część z nas pieniędzmi bądź przywilejami. I domyślam się, jaki scenariusz nastąpi za dwa lata. Wiem już teraz, na kogo będę głosował. Znów wybierzemy mniejsze zło?

P.S. Jutro jadę do Wawy. Muszę to sam zobaczyć. Na zdjęciu kadr z filmu Autostop, obejrzycie go tutaj. Może w Polsce jest jak u tych dwóch panów?

Informacje o Jerzy Wilman

Wiem, że poprawnie powinno być "Informacje o Jerzym Wilmanie". Sorry - WordPress tak właśnie formatuje nagłówek, pobierając nieodmienione imię i nazwisko z metryczki. Nic więc nie poradzę. Urodziłem się daleko od Dolnego Śląska, niektórzy mówią, że nad morzem. Mam wykształcenie elektroniczne, dziennikarskie i PR-owe. Rozwiedziony i ponownie żonaty. Moją pasją są problemy społeczne i ludzkie. Lubię rozmawiać, pomóc i wychwycić z człowieka to, co go boli. Lubię też pisać - choć czasami, kiedy dostanę za swoją twórczość kopa, zastanawiam się na chwilkę - po co mi to? Moim mottem jest "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą". Obecnie wszedłem w okres bardzo intensywnej walki. Przeciwnikiem jest życie.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Jerzy Wilman przedstawia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>