Spróbuj tego, jeśli jeszcze nie próbowałeś

Herbata z pokrzywyW ciągu tych ponad 3 lat blogowania pisałem o rzeczach ważnych, ale też i o takich, które są nieistotne. Jak dzisiaj. Zachęcam Was bowiem do sporządzenia napoju, który nie kosztuje nic (no, tyle co zagotowanie litra wody i sama woda oraz umycie naczyń). Co potrzeba? Kilka łodyg pokrzywy, zebranych gdzieś z dala od miejskiego smogu. Nic więcej. Pokrzywę ostrożnie zrywamy (ja nakładam gumowe rękawice ogrodnicze), w domu delikatnie opłukujemy. Ważne – „chwast” musi być zebrany przed kwitnięciem. Jak mamy, dodajemy ze 2-3 łodyżki świeżej mięty. Umieszczamy w dzbanuszku, zalewamy gorącą, nie wrzącą wodą i odstawiamy na kilkanaście minut. Kolorek słomki, smak – wyborny. Można się uzależnić. Dodanie cytryny do filiżanki wybieli napój, ale też i doda mu aromatu. Inne dodatki? Miód gryczany, trochę whiskacza. TROCHĘ!!! Smacznego!

Informacje o Jerzy Wilman

Wiem, że poprawnie powinno być "Informacje o Jerzym Wilmanie". Sorry - WordPress tak właśnie formatuje nagłówek, pobierając nieodmienione imię i nazwisko z metryczki. Nic więc nie poradzę. Urodziłem się daleko od Dolnego Śląska, niektórzy mówią, że nad morzem. Mam wykształcenie elektroniczne, dziennikarskie i PR-owe. Rozwiedziony i ponownie żonaty. Moją pasją są problemy społeczne i ludzkie. Lubię rozmawiać, pomóc i wychwycić z człowieka to, co go boli. Lubię też pisać - choć czasami, kiedy dostanę za swoją twórczość kopa, zastanawiam się na chwilkę - po co mi to? Moim mottem jest "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą". Obecnie wszedłem w okres bardzo intensywnej walki. Przeciwnikiem jest życie.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Jerzy Wilman przedstawia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>